"5. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu. (Ankara Ödül Töreni)


Deniz Feneri ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle “Okullarımız İyilikte Yarışıyor” sloganıyla Türkiye'deki tüm imam hatip okulları, özel ortaokullar, resmi ve özel ortaöğretim kurumları ile halk eğitimi merkezlerinde gerçekleştirilen" Uygulamalı İyilik Projesi Yarışması"nın Ankara il ödül töreni, Ankara Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı.


Pursaklar Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu “İyilik Gönüllüleri İyilikte Yarışıyor” projesiyle ortaokullarda Türkiye Birincisi; Saray İmam Hatip Ortaokulu da Türkiye ikincisi olarak ödül aldı. Törenin başında “İyilik Yolunda Afrika” isimli bir sunum gerçekleştiren Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Hamit Kunt, Deniz Feneri’nin Afrika’daki insani yardım ve eğitim alanında yaptığı faaliyetleri anlattı. Kunt, Afrika’nın, sadece Türkiye’nin ulaştırdığı insani yardıma değil, aklına ve vizyonuna da ihtiyacı olduğunu vurguladı.


Deniz Feneri Derneği İyilik Okulu Koordinatörü Ahmet Karademir ise, törende yaptığı konuşmasında şu cümlelere yer verdi: “Uygulamalı İyilik Proje yarışmalarıyla gençlerimizi, bizzat yaparak ve yaşayarak adeta uygulamalı değerler eğitimi yaptırmaya ve iyiliği yaymaya çalışıyoruz. Gençlerimiz uygulamalı iyilik eğitimiyle, iyilik yapmanın gönül huzurunu ve insanlık sanatına katkı yapmanın mutluluğunu ve hazzını yaşıyorlar. Proje sayesinde binlerce gencimiz yüzlerce iyilik projesi yaparak iyiliğe dair kendilerinde ve toplumda farkındalık oluşturdular. Öğrencilerimiz, yaptıkları iyilik projeleriyle binlerce inlerce insanın hayatına dokundular."Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız da, proje dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve Deniz Fenerine teşekkür ederek şunları söyledi: “Dünyanın her tarafındaki ihtiyaç sahibi insanlara yardımlar ulaştıran, su kuyusu açtıran, katarakt ameliyatları yaptıran, ihtiyaç sahipleri için yardım organizasyonları düzenleyen bir neslin yetişmesi, bizleri geleceğe dair ümitlendiriyor. İlçemizde rol model bir çalışmanın tohumunu eken ve özverili çalışmalarıyla son yıllarda önemli başarılara imza atarak dereceye girmiş okullarımızdan Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulumuzun, 2019 yılından sonra, 2022 yılında da ortaokullarda Türkiye birincisi olması bizleri mutlu etmiş ve gururlandırmıştır.


Yine ilçemizden Saray İmam Hatip Ortaokulumuzun bir kere daha dereceye girerek Türkiye ikincisi olmasını kutluyor ve iyilik yolunda her iki okulumuza da başarılar diliyorum. Bizlere bu mutluluğu yaşatan her iki okulumuzun idarecileri ve proje danışmanlarını da ayrıca kutluyorum.”


Konuşmalarının ardından 2.'lik ödülüne layık görülen Pursaklar Saray İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Ecrin Tuana İmir, Fatmanur Saban, Ebrar Yılmaz, Proje Danışmanı Ramazan Kerim Polat Ve Okul Müdürü Gökhan Oğul’a ödülleri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Burhan İnan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil tarafından takdim edildi.


Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Gülce Didar Kendir, Gülsüm Özlem, Arslan, Proje Danışmanı Merve Demirhan ve Okul Müdürü Fatih Eğilmez’e ödülleri, Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yılmaz ve Pursaklar Belediye Başkanvekili Ahmet Öztürk tarafından takdim edildi.


Ödül törenine, STK temsilcileri, Deniz Feneri Derneği yetkilileri ile Pursaklar’daki okulların öğrencileri, idarecileri ve davetliler katıldı."5. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu. (Trabzon Ödül Töreni)


Deniz Feneri ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle “Okullarımız İyilikte Yarışıyor” sloganıyla Türkiye'deki tüm imam hatip okulları, özel ortaokullar, resmi ve özel ortaöğretim kurumları ile halk eğitimi merkezlerinde gerçekleştirilen" Uygulamalı İyilik Projesi Yarışması"nın Trabzon il ödül töreni, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Törenin başında “İyilik Yolunda Afrika” isimli bir sunum gerçekleştiren Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Hamit Kunt, Deniz Feneri’nin Afrika’daki insani yardım ve eğitim alanında yaptığı faaliyetleri anlattı. Kunt, Afrika’nın, sadece Türkiye’nin ulaştırdığı insani yardıma değil, aklına ve vizyonuna da ihtiyacı olduğunu vurguladı.
Deniz Feneri Derneği İyilik Okulu Koordinatörü Ahmet Karademir ise, törende yaptığı konuşmasında şu cümlelere yer verdi:
“Uygulamalı İyilik Proje yarışmalarıyla gençlerimizi, bizzat yaparak ve yaşayarak adeta uygulamalı değerler eğitimi yaptırmaya ve iyiliği yaymaya çalışıyoruz. Gençlerimiz uygulamalı iyilik eğitimiyle, iyilik yapmanın gönül huzurunu ve insanlık sanatına katkı yapmanın mutluluğunu ve hazzını yaşıyorlar.
Proje sayesinde binlerce gencimiz yüzlerce iyilik projesi yaparak iyiliğe dair kendilerinde ve toplumda farkındalık oluşturdular. Öğrencilerimiz, yaptıkları iyilik projeleriyle binlerce inlerce insanın hayatına dokundular."
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, proje dolayısıyla Deniz Fenerine teşekkür ederek şunları söyledi:
“Eğitim sadece akademik başarıdan ibaret değildir. Çocuklarımızın aynı zamanda erdemli davranışlar ortaya koyan, değerler eğitimini özümseyerek bunu davranışa dönüştürmüş bireyler olmasını da önemsiyoruz.
Dünyanın her tarafındaki ihtiyaç sahibi insanlara yardımlar ulaştıran, su kuyusu açtıran, katarakt ameliyatları yaptıran, ihtiyaç sahipleri için yardım organizasyonları düzenleyen bir neslin yetişmesi, bizleri geleceğe dair ümitlendiriyor. İlimizde rol model bir çalışmanın tohumunu eken ve özverili çalışmalarıyla önemli bir başarı elde ederek "İyilik Okulu" projesi kapsamında Halk Eğitimi Merkezleri kategorisinde Türkiye ikincisi olarak bizlere bu mutluluğu yaşatan Trabzon Ortahisar Halk Eğitimi Merkezi’nin çok değerli idarecileri, usta öğreticileri ve kursiyerlerini tebrik ediyorum.''
Konuşmalarının ardından 2.'lik ödülüne layık görülen Trabzon Ortahisar Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri Özlem Şişmanoğlu, Asiye Delibaş ve Mayan Haydar ile proje danışmanı olarak görev yapan Reyhan Yalçın ve Merkez Müdürü Orhan Genç’e ödülleri, Trabzon Bölge Cumhuriyet Başsavcısı, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu tarafından takdim edildi.
Ödül törenine, Trabzon Cumhuriyet Başşavcısı, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, Trabzon Ak Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Araklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Rıza Keskinsoy, STK temsilcileri, Deniz Feneri Derneği yetkilileri ile Trabzondaki’daki okulların öğrencileri, idarecileri ve davetliler katıldı.


"5. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu. (Giresun Ödül Töreni)


Deniz Feneri ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle “Okullarımız İyilikte Yarışıyor” sloganıyla Türkiye'deki tüm imam hatip okulları, özel ortaokullar, resmi ve özel ortaöğretim kurumları ile halk eğitimi merkezlerinde gerçekleştirilen" Uygulamalı İyilik Projesi Yarışması'nın Giresun il ödül töreni, Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi Konferans Salonu'nda yapıldı.


Törenin başında “İyilik Yolunda Afrika” isimli bir sunum gerçekleştiren Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Hamit Kunt, Deniz Feneri’nin Afrika’daki insani yardım ve eğitim alanında yaptığı faaliyetleri anlattı. Kunt, “Afrika’nın, sadece Türkiye’nin ulaştırdığı insani yardıma değil, aklına da ihtiyacı olduğunu vurguladı. Deniz Feneri Derneği İyilik Okulu Koordinatörü Ahmet Karademir ise, törende yaptığı konuşmasında şu cümlelere yer verdi:

“Uygulamalı İyilik Proje yarışmalarıyla gençlerimizi, bizzat yaparak ve yaşayarak iyilik değerleriyle buluşturmaya ve iyiliği yaymaya çalışıyoruz. Gençlerimiz uygulamalı iyilik eğitimiyle, iyilik yapmanın gönül huzurunu ve insanlık sanatına katkı yapmanın mutluluğunu ve hazzını yaşıyorlar. Proje sayesinde binlerce gencimize ulaşarak iyiliğe dair farkındalık oluşturduk. Öğrencilerimiz eliyle Afrika'da çok sayıda su kuyuları açarak binlerce insanın temiz ve güvenilir su kaynağına ulaşmasını sağladık. Katarak ameliyatlarıyla yüzlerce binlerce insana göz aydınlığı olduk. Binlerce insanın hayatına dokunduk."Giresun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar, proje dolayısıyla Deniz Fenerine teşekkür ederek şunları söyledi: 

“Dünyanın diğer ucundaki kardeşleri için çeşitli yardımlar ulaştıran, su kuyusu açtıran, katarakt ameliyatları yaptıran, ihtiyaç sahipleri için yardım organizasyonları düzenleyen bir neslin yetişmesi, bizleri geleceğe dair ümitlendiriyor. İlimizde rol model bir çalışmanın tohumunu eken ve özverili çalışmalarıyla önemli bir başarı elde ederek "İyilik Okulu" projesi kapsamında Liseler kategorisinde Türkiye birincisi olarak bizlere bu mutluluğu yaşatan Giresun Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin çok değerli öğretmenlerini ve öğrencilerini tebrik ediyorum.''Giresun Vali Yardımcısı Muhammed Çiftçi, projedeki başarıları için Bulancak AİHL öğretmen ve öğrencilerini kutlayarak gençlerimizin iyilik yapmasına fırsat veren ve zemin hazırlayan Deniz Fenerine teşekkür etti.

Konuşmalarının ardından 1.'lik ödülüne layık görülen Giresun Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Hakan Kara, Furkan Hüsem, Mustafa Eren Deniz ve Emre Hendekçi ile proje danışmanı olarak görev yapan Pervin Demir, Müdür Yardımcısı Orhan Erdemir ve Okul Müdürü Abdullah Aksoy’a ödülleri, Giresun Vali Yardımcısı Muhammed Çiftçi ve Giresun Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar tarafından takdim edildi.

Ödül törenine, Giresun Vali Yardımcısı Muhammet Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar, Bulancak Belediye Başkan Yardımcısı Bahtiyar Hüsem ve Selçuk Türkmen, Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut, Piraziz İlçe milli Eğitim Müdürü Yunus Aydın GİSİP Başkanı Abdullah Önal, STK temsilcileri, Deniz Feneri Derneği yetkilileri ile Giresun’daki okulların öğrencileri, idarecileri ve davetliler katıldı.


"5. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu. (Şanlıurfa Ödül Töreni)Deniz Feneri ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle “Okullarımız İyilikte Yarışıyor” sloganıyla Türkiye'deki tüm imam hatip okulları, özel ortaokullar, resmi ve özel ortaöğretim kurumları ile halk eğitimi merkezlerinde   gerçekleştirilen " Uygulamalı İyilik Projesi Yarışması"nın Şanlıurfa il ödül töreni, Şanlıurfa Belediyesi M. Akif İnan Konferans Salonu'nda yapıldı.  Törende ortaokullar kategorisinde üçüncü olan Şanlıurfa Eyyübiye İrfan İmam Hatip Ortaokuluna ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt tarafından takdim edildi.Deniz Feneri Derneği İyilik Okulu Koordinatörü Ahmet Karademir, törende yaptığı konuşmasında şu cümlelere yer verdi:

“Bu sene beşincisini gerçekleştirdiğimiz İyilik Okulu Ödülleri Şanlıurfa İl Ödül Töreni için peygamberler şehri Şanlıurfa’da bulunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. İyilik okulu heyecanı ve iyilik okulu iklimini yarışmada dereceye giren illerimize de taşımak amacıyla bu seneki törenlerimizi kazanan illerimizde gerçekleştiriyoruz. İlk adımı Şanlıurfa’nın atmasından dolayı kutluyorum. Uygulamalı İyilik Projesi yarışmalarıyla gençlerimizi, bizzat yaparak ve yaşayarak iyilik ve iyilik değerleriyle buluşturmaya ve iyiliği yaymaya devam etmek istiyoruz.”Deniz Feneri Derneği Yönetim Danışmanı Recep Koçak da yaptığı konuşmada şu konulara dikkat çekti:

 "2014 yılından beri gençlerimizin göstermiş olduğu yoğun ilgiyle devam ettirdiğimiz iyilik okulu projemiz büyüyerek devam ediyor. Proje sayesinde binlerce gencimize ulaşarak iyiliğe dair farkındalık oluşturduk. Onların eliyle Afrika'da çok sayıda su kuyuları açarak binlerce insanın temiz ve güvenilir su kaynağına ulaşmasını sağladık. Katarak ameliyatlarıyla yüzlerce binlerce insana göz aydınlığı olduk. Bunun gibi benzer projelerle binlerce insanın hayatına dokunduk."

 

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt proje dolayısıyla Deniz Fenerine teşekkür ederek Şunları söyledi: 

“Kendi sınıfından, başlayarak daha sonra adeta kabına sığmayarak dünyanın diğer ucundaki kardeşleri için her türlü afette yanlarında olan, su kuyusu açtıran, ihtiyaç sahipleri için yardım organizasyonları düzenleyen bir nesil, bizleri geleceğe dair ümitvar ediyor. İlimizde önemli bir çalışmanın tohumunu eken ve özverili çalışmalarıyla önemli bir başarı elde ederek "İyilik Okulu" projesi kapsamında Şanlıurfa birincisi ve Türkiye üçüncüsü olarak bizlere bu mutluluğu yaşatan İrfan İmam Hatip Ortaokulu'nun çok değerli öğretmenlerini ve öğrencilerini tebrik ediyorum.''


Konuşmalarının ardından 3.'lük ödülüne layık görülen Eyyübiye İrfan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri İbrahim Halil Demir, Bedir Sarı, Muhammed Eroğlu, proje danışmanı olarak görev yapan Esra Güzel, Büşra Tanık, Rabia Şen ve Esra Karahan ile Okul Müdürü Ayşe Dilek Göktürk’e ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt ve protokoldeki diğer davetliler tarafından verildi.Ödül törenine, Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Şanlıurfa Hüda-Par İl Başkanı Emin Özaslan, Şanlıurfa Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Eyyübiye İlçe Müftüsü Adem Dobur, Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı İsmail Toğrul, Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Adil saraç, Memur-sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, STK temsilcileri, Deniz Feneri Derneği yetkilileri ile  Şanlıurfa’daki okulların öğrencileri, idarecileri, yerel basın temsilcileri, ve davetliler katıldı.