BU BÖLÜMDE 2017 YILI "UYGULAMALI İYİLİK PROJESİ YARIŞMASI"NDA DERECEYE GİREN PROJELERİN AMAÇLARI YER ALMAKTADIR                 


ANADOLU İMAM HATİP LİSELERİ

1. SEN GÜL ÇOCUK - KAYAPINAR KIZ AİHL / KAYAPINAR - DİYARBAKIR

Proje ile; Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Yurdu, Çocuk Yuvası, Çocuk Evleri ve Çocuk Evleri Sitesi’ nde kalan çocuklara tiyatro, piyes, şarkı, oyun gibi çeşitli aktivitelerle değerler eğitimi ve manevi destek vermek; projeye katılan gönüllü öğrenciler arasında yardımseverlik, iyilik, sorumluluk duygularını geliştirmek amaçlanmıştır.

2. ONA BİR MASAL ANLATSANA - ŞEHİT DEMET SEZEN KIZ AİHL / YENİMAHALLE - ANKARA

Proje ile; “Bana bir masal anlat baba” diyemeyecek kimsesiz, mülteci, sokaklarda yaşayan, çalışan bütün çocukların dünyalarını masallarla renklendirmek amaçlanmıştır.

3.ATLAYIP GEÇME TOPLAYIP GEÇ, ÇEVREYE VE İNSANA İYİLİĞİ SEÇ - DEMETEVLER KIZ AİHL / YENİMAHALLE - ANKARA

Proje ile; Daha temiz bir çevre ve daha temiz bir doğa ve daha kaliteli bir yaşam için bitkilere hayvanlara, doğaya, havaya, kısacası tüm çevreye ve insana iyilik yaparak toplumsal farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır.

4.MERHAMET KÖPRÜLERİ KURUYORUZ - NECMETTİN ERBAKAN AİHL / ONİKİŞUBAT - KAHRAMANMARAŞ

Proje ile; Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile bir kısmı köylerden kırsal bölgelerden gelen bir kısmı da parçalanmış ailelerin çocuklarından oluşan Merkez Alaeddin Özdenören Yatılı Bölge Okulu öğrencileri arasında Merhamet Köprüleri kurmak amaçlanmıştır.

5.YÜZÜNÜZ GÜLSÜN, GÖNLÜMÜZ HUZUR BULSUN- NECMETTİN ERBAKAN AİHL / KARABAĞLAR - İZMİR

Proje ile; Uzun tedavi sürecinden dolayı ailesinden, sosyal çevresinden ayrı kalmış, moralsiz kalmış hastalar ve hasta yakınları ile huzurevinde kendini yalnız hisseden yaşlılara, düzenli ziyaretler ve sohbetlerle yalnız olmadıklarını, değerli olduklarını hissettirerek moral vermek amaçlanmıştır.

6.SESSİZ İYİLİK- ŞEHİT AKIN SERÇELİK AİHL / ATAŞEHİR - İSTANBUL

Proje ile; İşitme engeli olan lise öğrencilerine imam hatip liselerinde okuyan öğrenciler tarafından Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hadislerini ve bazı temel ahlak ilkelerini işaret dili kullanılarak aktarmak amaçlanmıştır.

İyilik Okulu Ödülleri Uygulamalı İyilik Projeleri - 2017 Kitap / İndir